Mapa Kuba

Dovolená na Kubě

Ostrov náležící do souostroví Velkých Antil, Kuba, patří mezi ty méně komerční v této oblasti. Je to země doutníků, slunce, krásných pláží, rytmu cha-cha a komunismu.

Jestliže na Kubu zavítáte, rozhodně nesmíte vynechat hlavní město Havana. Na jeho prohlídku vám jeden určitě stačit nebude, stále je zde totiž toho spousta k objevování! Navštívit můžete třeba Museo de la Revolucion, Capitol či jednu z kaváren a restaurací. Se západem slunce zde tepe noční život a nepřetržitě pak specifická atmosféra. Z dalších měst stojí za návštěvu Trinidad, Baracoa nebo Santiago de Cuba.

V rámci Kuby je doslova pojem Varadero. Jedná se o poloostrov, jehož synonymem je ráj na zemi! Společnost vám zde budou dělat písečné pláže, stín palem a průzračné moře. Pokud se rádi potápíte a objevujete krásu korálových útesů, vydejte se do střední části ostrova na Cayo Coco. Krom krás moře zde na vás čeká perfektní turistické zázemí. Výlet můžete podniknout též na Isla de la Juventud (pirátský ostrov), do vápencové oblasti Pinar del Rio Province nebo do Národního parku Sierra Maestra.