Mapa Ruska

Největší stát světa, který se rozkládá na dvou kontinentech. Rusko neboli Ruská federace je mostem mezi Evropou a Asií. Více než 140 milionů Rusů žije na rozloze 17 milionů km2. Rusko je obrovské a proto prochází 9 časovými pásmy a sousedí se 14 státy. Konkrétně s Kazachstánem, Čínou, Mongolskem, Severní Koreou, Ázerbájdžánem, Gruzií, Ukrajinou, Běloruskem, Lotyšskem, Estonskem, Finskem, Norskem a díky Kaliningradské oblasti i s Litvou a Polskem.

Evropské Rusko je od Asijské části odděleno pohořím Ural.

Dovolená v Rusku

Nejrozsáhlejší země světa, Rusko, je turisticky velmi vyhledávaným cílem. Díky své rozloze nabízí nesmírně pestrou mozaiku zajímavostí. Jedním z nejvyhledávanějších míst Ruska je město Petěrburk. Přezdívá se mu též Benátky severu a navštívit zde můžete třeba slavnou galerii Ermitáž nebo chrám sv. Izáka.

Téměř povinností je v Rusku navštívit hlavní město, Moskvu. Centry turismu jsou zde především Rudé náměstí, chrám Krista Spasitele či Kreml. Z ruských měst můžete navštívit také města tzv. Zlatého prstence, tedy Sergiev Posad,  Uglič, Ivanovo, Velikij Novgorod, Suzdal, Vladimir atd.

Jiný druh zážitku z cest po Rusku nabízí trekkingové výpravy na Kavkaz a Ural. Pro nadšené cestovatelé je jasnou volbou několika denní cesta vlakem Transsibiřskou magistrálou. Případně se vydejte do hor nebo k Bajkalu či Ladožskému jezeru.

Turisté nejčastěji vyrazí za památkami a kulturou do hlavního města. Moskva je proslulá památkami, jako jsou Rudé náměstí, katedrála Vasilije Blaženého nebo Kreml. V okolí jsou města, kterým se říká „Zolotoje kolco“, tyto města stojí za návštěvu. Dalším významným městem je Petrohrad se stavbou „Zimní palác“. V Rusku naleznete mnoho památek, stačí si vybrat. Na seznamu UNESCO jich najdete 23.

Základní informace

  • Hlavní město: Moskva
  • Rozloha: 17 000 000 km2
  • Počet obyvatel: 140 milionů
  • Jazyk: ruština
  • Měna: rubl
  • Náboženství: křesťanství
  • Obyvatelstvo: Rusové

 

Comments are closed.